לורם מלוטם

אענה לך בהקדם האפשרי

04:17 AM

היי לך! אני נעם ואני מנהלת את החטיבה העסקית של לוטם. איך אפשר לעזור לך?

Chat


name

email/phone

message

חזרה

כך נשיא אוקראינה לימד אותנו שיעור במנהיגות

הנשיא הצעיר, ולדימיר זלנסקי, מוכיח לעולם כולו כי לא ניסיון הוא שהכרחי למנהיג טוב. אז מה יש בהתנהלות של הקומיקאי לשעבר ששעת המשבר הגדולה הוציאה ממנו מנהיגות מעוררת השראה? ומה לנו יש ללמוד ממנו כדי להפוך ממנהלים למנהיגים?
אז נכון, הארגון שלך, הצוות או המחלקה שלך, לא נקרא למלחמה מול הצבא השני בגודלו בעולם, אבל התבוננות ולמידה מהתנהלותו של זלינסקי, נשיא אוקראינה, עשויה להפוך אותך ממנהל למנהיג ולהתמודד בהצלחה מול משברים והאתגרים מולם הארגון מתמודד.

בחרנו 4 ציטוטים של זלנסקי שמעבירים את התורה כולה:

“האמת שלנו היא שזו הארץ שלנו, המדינה שלנו, הילדים שלנו, ואנחנו נגן על כל זה”.
במסריו התכופים לעם, זלנסקי מעביר שוב ושוב את ה-“למה”. זה לבטח חלק מהמנוע של רבבות אזרחים שהתגייסו למה שמכנים במדינה “יחידות ההגנה הטריטוריאליות”.
מה למדנו? נסה ללכד את הצוות שלך סביב מטרה משותפת, ראויה. כפי שמציג גם התיאורתיקן סיימון סינק במודל “מעגל הזהב”, אמונה ברעיון היא זו שמניעה אנשים לפעולה.

“אני צריך תחמושת, לא טרמפ”
לצד האיום הממשי לחייו ולמרות הצעות החילוץ שקיבל, זלנסקי נשאר באוקראינה ומבהיר זאת לעמו שהוא איתם על אף המחיר הכבד שהוא עלול לשלם.
מה למדנו? מנהיג אמיתי נמצא שם יחד הצוות שלו גם ובעיקר ברגעי משבר. שדר לאנשים שלך שאתה איתם, זה לא “אני” ו”אתם”, זה “אנחנו”. אם העובדים שלך יראו שבשעת הצורך אתה מקריב מזמנך ומעצמך, הם יהיו יותר נכונים לעשות את ה”מעל ומעבר” בעצמם.

“אל תאמינו לפייק ניוז. אנחנו כאן ולא נניח את נשקינו”
זלנסקי מקפיד לתקשר עם העם האוקראיני באופן הכי ישיר ולעדכן אותם על הנעשה בשטח – בין אם באמצעות נאומים מהבונקר או צילום וידאו-עצמי שנעשה בטלפון הנייד. בזמני משבר, ישנה חשיבות יתרה עבור אנשים לשמוע את המנהיג שלהם.
מה למדנו? במיוחד ברגעי משבר, תקשורת היא מפתח להצלחה. כאשר אנחנו מעדכנים את האנשים שלנו בחדשות (גם הרעות), אנחנו מורידים מהמתח והחרדה שנוטים להתגבר במצבי משבר ואי וודאות.

“הנשק הוא האמת שלנו, זו המדינה שלנו, אנחנו נגן עליה. אנחנו ננצח”.
לא רק שהחליט להישאר בקייב, זלנסקי מתועד כשהוא מסייר בחזיתות עם קסדה ושכפ”צ, מעודד את החיילים האוקראינים ואת כל העם. רוח הקרב הזו ניכרת בשלל סיפורי הגבורה בצד האוקראיני והלחימה הנחושה שמפתיעה את העולם כולו.
מה למדנו? מנהיג אמיתי אחראי גם למורל בשטח. מסרים מעצימים ואותנטיים, בגובה העיניים, בנחישות ובאומץ, “ידביקו” גם את האנשים שלך במוטיבציה ובנחישות.

לסיכום:

אתגרים ומשברים הם חלק בלתי נפרד מעולם העבודה (ומהחיים עצמם), חשוב לזכור שברגעי משבר עובדים מחפשים את התמיכה והנהגה של המנהלים שלהם. במשבר הבא, תהיו זלנסקי.

Explore more

Webinar

למידה דיגיטלית 2022: מגמות והמלצות לארגונים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סחטיר בלובק. תצטנפל

רוצה לקרוא
Conference

עבודה היברידית: הטוב הרע והמכוער

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי סחטיר בלובק.

רוצה לקרוא
Podcast

4 הגורמים המשפיעים ביותר על הצלחת שינויים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי סחטיר בלובק.

רוצה לקרוא